Top týdne 2 - Filmová zpracování

7. srpna 2012 v 13:00 | R. |  Top ten

Druhý top týdne přichází o něco dříve, než za týden :D skvělé. Tentokrát se podíváme na, podle mě, nejlepší filmová zpracování. Do mé top 10 se dostali : Harry Potter, Letopisy Narnie, Pýcha a Předsudek, Pevné pouto, Občanský průkaz, Zaslaná pošta, Muži, kteří nenávidí ženy, Alenka v říši divů, Forrest Gump, Hvězdný prach !

1) Forrest Gump
Knihu jsem, přiznávám se nečetla, ale i tak řeknu, že ať je jakákoli, film dopadl skvěle. Na 1*. Toma Hankse jako herce miluju, z Forresta dokázal udělat postavu žijící mezi námi všemi

2) Pýcha a předsudek
Ano, mám pro tento román slabost, stejně jako pro pana Darsyho. Jsem unešena tím tajemným napětím proudícím mezi ním a Elizabeth. A to i bez toho, aby se ve filmu jedenkrát políbili! Pro vás mám zde alternativní konec s polibkem níže!!! Doufám, že dojdu také ke shlédnutí seriálové verze z roku 1995 s Colinem Firtherm, kterého můžete znát z Mamma Mii, Deníku Bridget Jones, nebo Lásky nebeské.


3)Alenka v říši divů
Pohádka, kterou umí děti i dospělí za mořem na zpaměť. Tímto filmem jsem si ji více oblíbila i já a začala se o Alenku zajímat. Tim Burton mě ještě nikdy nesklamal, stejně tak jeho manželka Helena Bonham Carter, zde jako srdcová královna.

4) Letopisy Narnie
U mě se toto zpracování umístilo na krásné bramborové pozici. To, co tvůrci udělali je pro mě zázrak. Knižní předlohy jsou dobré, ale pro mě málo popisující Narnii, události a osoby. Oceňuji i hudbu,

5) Harry Potter
Nezapomenu ani na kouzelné zpracování kouzelného světa ještě kouzelnějšího Harryho Pottera. Tady se mi líbí jak představa Bradavic, zrůd, magických zvířat, tak hlavních postav. Jediné, co jako knihomolek vytknu, je stále prohlubující se propast mezi knihami a filmy. První tři zpracování byli téměř přesné jako psaná předloha. U šestého, či sedmého jsem jen nevěřícně kroutila hlavou nad scénami, které v knize chybí. Bylo jich snad už polovina.

6) Občanský průkaz
A já taky musím potěšit příznivce českých filmů. Tento se mi totiž zamlouvá opravdu hluboce a nejsem sama, co vím. Krásný i smutný návrat do doby 70. let. Dávám zde víc bodů zpracování, než knize.

7) Muži, kteří nenávidí ženy
Je spousta lidí, kteří tvrdí, že novější verze z roku 2011 je lepší. Snad kvůli šarmu pana Daniela Craiga. Já mám ráda tuto z roku 2009. Zde mi přišli některé popisy knihy zbytečné a film si je přebral po svém. Mě se líbil.

8) Pevné pouto
U toho filmu jsem nejedenkrát brečela, nejedenkrát zavírala oči. Rozmanité, barevné zpracování takřka pro celou rodinu. Jediné co mě štve je takové nucení křesťanství.

9) Hvězdný prach
Hezká pohádka, ač spíše v takovém tom britském stylu. Zaujme určitě i české děti a mláděž. Snad i dospělé.

10) Zaslaná pošta
Co se týče o zpracování od knihy k filmu, tvůrci udělali pěkný kus práce. Co se týče děje samotného, příjde mi někdy poněkud zamotaný na to, aby ho vnímaly děti a nezajímavý pro dospělé. Ale je to jen můj názor. Film je tak, či tak, skvělý.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lau. Lau. | Web | 7. srpna 2012 v 18:51 | Reagovat

Pýcha a Predsudek, Harry, Letopisy, Alenka v rísi divu, Forest Gump...
To jsou všechno výtečné filmy, vskutku.:-*

Mockrát ti dekuju za tvuj komentár, dnes je to už celkem v poho, jsem na Slovensku a nijak se k tomu nevracím, proste se snažím být zase "normální", pokud vubec neco "normálního" existuje, po pravde rečeno! :D

Mej se taky, paa:*

2 Christeena Christeena | Web | 7. srpna 2012 v 23:02 | Reagovat

Některé filmy znám a musím ti jen přikývnout, že jsou to takové ty kvalitní filmy s dobrou myšlenkou. Překvapilo mě, že jsi sem dala i Občanský průkaz :D :)
Díky za super typy,  myslím, že na dovolené se určitě budu nudit :D Tak aspon budu mít co dělat. Hodně mě zaujla film s názvem "Muzi, co nenávidí ženy" tak jeslikož občas mám feministické sklony, tak si ho stahnu jako první :D

3 Roxanne Roxanne | Web | 8. srpna 2012 v 11:59 | Reagovat

Krásný filmy sis vybrala! :))
Ale nějaký jsem ani neznala :D..

4 Enny Enny | Web | 17. srpna 2012 v 18:46 | Reagovat

Hola, u mě na blogu jsi psala o spřátelení. :-) Nespřáteluju. :D Ale odkaz vyměním ráda. ;-)
Viděla jsi The Shawshank Redemption? :-)
Uvažovala jsem, že se do nějakých meme taky pustím, jen si nejsem jistá, jestli bych je dokončila. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama