Letní něžnosti

29. srpna 2012 v 21:34 | R. |  Recenze
Název: Letní něžnosti:
Autor: Lenka Lanczová
Nakladatelství: Víkend
Počet stran: 285Hlavní hrdinkou knihy je gymnazistka Simona, která se ukazuje jako přesný opak své starší sestry Kamily. Zatímco ta se utápí v depresích způsobených nepřijetím na vysokou školu a samotou, Simona si plně užívá léta a jeho možností. Chodí se bavit , tancovat, projíždí festivaly. Vždy má okolo sebe spoustu přátel a hlavně kluků. Právě v tomto období se pro ni a její sestru vše změní. Obě totiž touží po lásce jako z románů…

Příběh vypráví o osmnáctileté Simoně, které právě začaly prázdniny. Vrací se i se sestrou Kamilou z dovolené a vydává se vstříc létu s jejími kamarádkami Stellou a Andy. Simona nikdy neměla štěstí na kluky, zvlášť na Marky, ale to se má změnit. Na rockovém festivalu potkává sukničkáře Kazima a začne s ním po víkendovém románku chodit. Vše by se zdálo dokonalé, jenže trápí ji právě Kamila. Nebyla přijata ani na jednu z vysněných vysokých škol a utápí se samotná v depresích.

Simona začne pracovat v místním baru Galaxie, kde se seznamuje se spousty nových lidí. Mimoto i se skoro třicátníkem Romanem, s kterým si padnou do oka. Jejich vzájemné sympatie ale brzy načapá Kazim a není divu, že se s dívkou rozejde.

I o kamarádku Stellu je velký zájem, ale ta o nikoho nestojí. Dokonce, jak se ukáže, vůbec se jí kluci nelíbí, protože je na holky a zamilovala se právě do Simony. Netrvá dlouho a ozve se znovu i Kazim s pomstou. Vyhledá zranitelnou Kamilu a z trucu se s ní vyspí, jenže žádný špatný čin nezůstává bez odezvy místo, aby získal zpět Simču, stává se otcem.

Simoně a Romanovi věkový rozdíl nesvědčí. Rozumí si pouze v posteli a postupem času ani to ne. Není jiné řešení, než rozchod. Naše hrdinka ale nemá o kluky nouzi. U baru jí nechává tajný ctitel vzkazy a dokonce i lístek do kina. Simona se odhodlaně rozhodne jít. Čeká na záhadného kluka, ale místo toho obsadí vedlejší sedačku Marek, fajn kluk z Galaxie. Jak se později Simona dozví, jeden z Marků, jenž ji v dětství tak štval.

Já jsem si čtení užívala. Knížku doprovází mnoho letních hitů, to se mi obzvlášť jevilo, jako dobrý tah autorky. Navnadí vás ještě více na atmosféru příběhu. Hezky byly popsány i samotné postavy. Jak jejich zevnějšek, tak vnitřek. Naprosto jsem dokázala v určitých chvílích pochopit deprese Kamily, nebo pomstu Kazima, který se možná poprvé a naposledy doopravdy zamiloval, ale nevyšlo mu to.

Pro ukázku píseň Velkej první letní den z knihy od skupiny Wanastowi vjecy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama